Agentura
Moudrý Baobab

Přednášky, kurzy a semináře pro ty, kteří se chtějí dozvědět více o principech života.

Helena Kurzweilová

foto Helena Kurzweilová

Helena Kurzweilová o sobě říká:

„Cítím se jako průvodkyně světem emocí a potřeb. Fascinuje mě moudrost lidského těla a těší mě ji objevovat. Podobně velké dobrodružství pro mě představuje i naše komunikace a lidské chování vůbec. Obojí je těsně spjaté s naším emocionálním světem, tedy s naším tělem. Na cestu do vnitřní džungle si se sebou beru spolehlivé průvodce, jakými jsou Nenásilná komunikace nebo Focusing. Jsem kouč, lektor, facilitátor. Mám ráda tanec, pohyb, hory, vzduch a lidskou nenásilnou upřímnost. Sním o světě, v němž mají lidé jasno o své jedinečnosti a jejich cílem je proto spolupráce, ne boj. Tím, co umím, dávám této vizi život."

NENÁSILNÁ KOMUNIKACE

"Normální soužití nespočívá v neexistenci konfliktů, ale ve schopnosti je šťastně vyřešit." Han-Ilgiewicz

Způsob, jakým běžně komunikujeme, může vytvářet celou škálou potíží od malých nedorozumění až po zásadní chronické konflikty, které uzavírají vztahy mezi rodiči a dětmi, mezi životními nebo pracovními partnery nebo mezi přáteli.

Smyslem naší řeči je při tom navzájem nás propojit, usnadnit vzájemné porozumění, vytvářet zdravé vztahy a směřovat k životní harmonii.

Co tedy potřebujeme změnit, aby naše řeč sloužila svému účelu a pomáhala nám dospět ke vzájemnému souladu?

Odpověď jsem nalezla v konceptu, který se nazývá Nenásilná komunikace. Chápu ho jako umění vnímat vnitřní motivy lidského jednání, které se skrývají ve světě emocí a lidských potřeb.

Ten můžeme nalézt za našimi slovy. Teprve tam pochopíme co a jak změnit, aby nás komunikace opravdu propojovala, sbližovala a pomáhala nám vytvářet zdravé vztahy.

Více informací o Heleně Kurzweilové najdete na www.kurzweilova.cz.


Kontakt na nás

Kalendář událostí

Odběr novinek

Facebook